Dobré ráno!
piatok 18. októbra 2019

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Svätá mučenica Charitína (304)
ZAJTRA sviatok má Svätý a slávny apoštol Tomáš

sviatok má Svätý apoštol a evanjelista Lukáš
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Ján Rilský (1238). Svätý prorok Joel (800 do narodenia Christa). Svätý Ján Kronštadský

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Silvester v Nižnej Polianke

Rozhodovanie netrvalo dlho, keď sa naskytla možnosť stráviť Silvestra nejak inak ako pominulé roky - modlitebne.

Stretli sme sa vo večerných hodinách v Nižnej Polianke. Niektorí stihli ešte večurňu, ďalší prichádzali po nej, aby sme nakoniec o 21.00 mohli začať Paraklis k Presvätej Bohorodičke. V chráme sa nás zišlo okolo 30-40 ľudí, z toho väčšinu tvorili mládežníci - a o to krajší večer to bol. Dokázali sme, že modlitba má v našich životoch významné miesto.

Nasledoval Akafist k Isusu Christu, po ňom Modlitby k Prijímaniu a potom Utreňa spojená s Kajúcnym kánonom. Napriek všetkému rozruchu, ktorý sa konal vonku s blížiacou sa dvanástou hodinou sme my jednotlivo pristupovali k spovedi, a práve týmto spôsobom ďakovali Všemohúcemu za prežitý rok. Okolo jednej hodiny sme začali Svätú Liturgiu. Slúžili ju o. Savčák, o. Soroka a z neďalekého poľského monastiera vo Wysovej jeromonasi Pafnutiij a Mojsej. Po slovách "So strachom Božim i viroju pristupite" takmer celý chrám pristúpil k čaši. No, ako lepšie začať nový rok?!

Po bohoslužbách nás čakalo pôstne pohostenie, ktoré nám pripravili miestni mládežníci a postupne - naplnení Duchom - sme sa porozchádzali do svojich domovov, alebo k tým, ktorí nás vo svojich domovoch prichýlili.

Vďaka patrí samozrejme v prvom rade nášmu Otcovi nebeskému, ktorý sa s láskou o nás stará a preto nám požehnal takto spoločne prežiť túto noc. V ďalšom rade ďakujeme organizátorom, že sa podujali zrealizovať pre niekoho možno smiešnu myšlienku. A ďakujem za seba všetkým, ktorí tu prišli, pretože dokázali, že nám nezáleží na tom, čo si myslí tento svet, že sme odhodlaní byť Christovými vojakmi - a tak, ako sa vieme zabávať v tanci a speve, tak nás teší aj prinášať svoje srdcia a svoje hriechy Hospodinu.

Sláva Bohu za vsjo!

zdroj: text mládežníčka Zuzana, foto mládežníčka Radka
12. január 2009Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.