Dobré ráno!
štvrtok 30. mája 2024

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Svätý apoštol Andronik a Júnia
ZAJTRA sviatok má Svätý mučeník Teodot z Ankyry

sviatok má Náš prepodobný otec Izák, igumen Dalmatovho kláštora (383)
ZAJTRA sviatok má Svätý apoštol Hermas (zo 70-tich). Svätý mučeník Jermia

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Silvester v Nižnej Polianke

Rozhodovanie netrvalo dlho, keď sa naskytla možnosť stráviť Silvestra nejak inak ako pominulé roky - modlitebne.

Stretli sme sa vo večerných hodinách v Nižnej Polianke. Niektorí stihli ešte večurňu, ďalší prichádzali po nej, aby sme nakoniec o 21.00 mohli začať Paraklis k Presvätej Bohorodičke. V chráme sa nás zišlo okolo 30-40 ľudí, z toho väčšinu tvorili mládežníci - a o to krajší večer to bol. Dokázali sme, že modlitba má v našich životoch významné miesto.

Nasledoval Akafist k Isusu Christu, po ňom Modlitby k Prijímaniu a potom Utreňa spojená s Kajúcnym kánonom. Napriek všetkému rozruchu, ktorý sa konal vonku s blížiacou sa dvanástou hodinou sme my jednotlivo pristupovali k spovedi, a práve týmto spôsobom ďakovali Všemohúcemu za prežitý rok. Okolo jednej hodiny sme začali Svätú Liturgiu. Slúžili ju o. Savčák, o. Soroka a z neďalekého poľského monastiera vo Wysovej jeromonasi Pafnutiij a Mojsej. Po slovách "So strachom Božim i viroju pristupite" takmer celý chrám pristúpil k čaši. No, ako lepšie začať nový rok?!

Po bohoslužbách nás čakalo pôstne pohostenie, ktoré nám pripravili miestni mládežníci a postupne - naplnení Duchom - sme sa porozchádzali do svojich domovov, alebo k tým, ktorí nás vo svojich domovoch prichýlili.

Vďaka patrí samozrejme v prvom rade nášmu Otcovi nebeskému, ktorý sa s láskou o nás stará a preto nám požehnal takto spoločne prežiť túto noc. V ďalšom rade ďakujeme organizátorom, že sa podujali zrealizovať pre niekoho možno smiešnu myšlienku. A ďakujem za seba všetkým, ktorí tu prišli, pretože dokázali, že nám nezáleží na tom, čo si myslí tento svet, že sme odhodlaní byť Christovými vojakmi - a tak, ako sa vieme zabávať v tanci a speve, tak nás teší aj prinášať svoje srdcia a svoje hriechy Hospodinu.

Sláva Bohu za vsjo!

zdroj: text mládežníčka Zuzana, foto mládežníčka Radka
12. január 2009Untitled Document