Pekné dopoludnie!
pondelok 5. júna 2023

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Náš prep. otec a vyznávač Michal, synadský biskup. Prep. Eufrosínia Polocká
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Simeon z Obdivuhodného vrchu (596). Prepodobný Nikita Stĺpnik (1186), perejaslavský divotvorca

sviatok má Svätý jeromučeník Dorotej, týrsky biskup
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Vissarión Divotvorca. Prepodobný Ilarión Nový

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Púť, bdenie a mládežnícke stretnutie na sviatok Preobraženia pri kaplnke o. igumena Ignatija (Čokinu)

Aj tento rok sa konala z Uliča do Ulič Krivého (mládežnícka) púť spojená s duchovným stretnutím a vsenočným bdením. Bolo to už tretíkrát, čo sa konala táto púť a nočné bohoslužby na tomto našom svätom mieste.

Všetko sa začalo 18. augusta molebnom v uličskom chráme. Potom nasledovala už spomínaná púť. Keď sme dorazili na miesto, čakalo nás občerstvenie,ktorým sme sa trochu posilnili na nadchádzajúce nočné modlitby. Počas pohostenia nám duchovní, ktorí si pamätajú o. Ignatija, rozprávali príbehy, ktoré svedčia o svätosti jeho života. Nasledovalo malé posvätenie vody. Potom už začalo vsenočné bdenie na samotný sviatok Preobrazenia nášho Hospodina. Po veľkej večerni s lítijou a sviatočnej utreni, počas, ktorej sme mali možnost pokloniť sa ostatkom svätým, nasledoval akafist k Počajevskej ikone Bohorodičky. Po akafiste sme sa modlili modlitby ku Eucharistii, po ktorých začali časy. Následne sa slúžila neopísateľná nočná liturgia v skorých ranných hodinách. Potom nasledovalo posvätenie hrozna a prvotín.

Aj ráno sa na tomto svätom mieste slúžila liturgia za účastí mnohých duchovných a verných kresťanov, ktorí okrem sviatku si prišli uctiť aj o. Ignatija. Kázeň o význame sviatku Preobraženija predniesol o. Alexander Cap.Mnoho veriacich počas dňa, ako aj predchádzajúcu noc pristúpilo k spovedi a Eucharistii. Nasledovalo posvätenie prvotín, obchod okolo chrámu s čítaním Evanjelií, večerňa a panachýda. Každý, kto tu prichádza, si učite uvedomuje, že toto miesto je skutočne sväté. Aj každoročné množstvo ľudí o tom svedčí. Tomu, že zbožný národ nezabudol na toto miesto a navštevuje ho, sa určite teší aj o. Ignatij, ako to na konci povedal o. Michal Hrustič, blízky priateľ zosnulého o. Ignatija.

Prepodobne otče Ignatije, moli Boha o nas!

zdroj: RRIP
24. august 2010

Untitled Document Chyba databazy. Skúste prosím akciu opakovať neskôr.