Dobré ráno!
piatok 18. októbra 2019

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Svätá mučenica Charitína (304)
ZAJTRA sviatok má Svätý a slávny apoštol Tomáš

sviatok má Svätý apoštol a evanjelista Lukáš
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Ján Rilský (1238). Svätý prorok Joel (800 do narodenia Christa). Svätý Ján Kronštadský

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Púť, bdenie a mládežnícke stretnutie na sviatok Preobraženia pri kaplnke o. igumena Ignatija (Čokinu)

Aj tento rok sa konala z Uliča do Ulič Krivého (mládežnícka) púť spojená s duchovným stretnutím a vsenočným bdením. Bolo to už tretíkrát, čo sa konala táto púť a nočné bohoslužby na tomto našom svätom mieste.

Všetko sa začalo 18. augusta molebnom v uličskom chráme. Potom nasledovala už spomínaná púť. Keď sme dorazili na miesto, čakalo nás občerstvenie,ktorým sme sa trochu posilnili na nadchádzajúce nočné modlitby. Počas pohostenia nám duchovní, ktorí si pamätajú o. Ignatija, rozprávali príbehy, ktoré svedčia o svätosti jeho života. Nasledovalo malé posvätenie vody. Potom už začalo vsenočné bdenie na samotný sviatok Preobrazenia nášho Hospodina. Po veľkej večerni s lítijou a sviatočnej utreni, počas, ktorej sme mali možnost pokloniť sa ostatkom svätým, nasledoval akafist k Počajevskej ikone Bohorodičky. Po akafiste sme sa modlili modlitby ku Eucharistii, po ktorých začali časy. Následne sa slúžila neopísateľná nočná liturgia v skorých ranných hodinách. Potom nasledovalo posvätenie hrozna a prvotín.

Aj ráno sa na tomto svätom mieste slúžila liturgia za účastí mnohých duchovných a verných kresťanov, ktorí okrem sviatku si prišli uctiť aj o. Ignatija. Kázeň o význame sviatku Preobraženija predniesol o. Alexander Cap.Mnoho veriacich počas dňa, ako aj predchádzajúcu noc pristúpilo k spovedi a Eucharistii. Nasledovalo posvätenie prvotín, obchod okolo chrámu s čítaním Evanjelií, večerňa a panachýda. Každý, kto tu prichádza, si učite uvedomuje, že toto miesto je skutočne sväté. Aj každoročné množstvo ľudí o tom svedčí. Tomu, že zbožný národ nezabudol na toto miesto a navštevuje ho, sa určite teší aj o. Ignatij, ako to na konci povedal o. Michal Hrustič, blízky priateľ zosnulého o. Ignatija.

Prepodobne otče Ignatije, moli Boha o nas!

zdroj: RRIP
24. august 2010

Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.