Pekné popoludnie!
štvrtok 6. augusta 2020

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Svätá veľkomučenica Kristína (300). Svätí mučeníci Boris a Gleb, pri svätom krste nazvaní Roman a Dávid (1015)
ZAJTRA sviatok má Zosnutie svätej Anny, matky presvätej Bohorodičky. Pamiatka V. Všeobecného snemu (553)

sviatok má Sväté Premenenie nášho Hospodina, Boha a Spasiteľa Isusa Christa
ZAJTRA sviatok má Svätý prepodobný mučeník Domécius (363)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Prazdnik prep. Mojseja Uhrína v Zemplíne

Ako je každoročným zvykom, tak aj tohto roku 24. a 25.7.2012 sa v skýte prep. Mojseja Uhrína konali slávnostné bohoslužby v česť sviatku tomuto svätému. Každoročne do skýtu na sviatok prichádzajú veriaci a ctitelia prep. Mojseja z blízkeho okolia, ale aj Maďarska, Ukrajiny a tohto roku zavítali aj pútnici z Moskvy.

Oslavy začali v predvečer sviatku o 18:00 hod. posvätením vody a večerňou s lítiou. Po bohoslužbách nasledovalo skromné pohostenie veriacich. Nasledujúci samotný deň sviatku vyvrcholili oslavy. Konala sa slávnostná sv. liturgia so začiatkom o 9:00 hod. V tento deň prišlo na spoločnú modlitbu do skýtu o čosi viac veriacich ako v predchádzajúci deň. Po liturgii nasledoval akafist k prep. Mojsejovi pred jeho ikonou s moščami, ktorý sa nachádza v skýte Mojseja. Po odslúžení akafistu sa duchovenstvo a kňazi presunuli do sadu k poklonnému krížu, ktorý stojí na mieste zjavenia prep. Serafíma Sarovského. Tento kríž bol vo februári tohto roku poškodený silným vetrom. Kríž bol opravený a rozpísané nové razpjatie, ktoré sa v tento deň posvecovalo.

Pri tomto kríži igumen Serafím predniesol par múdrych slov a poďakoval sa duchovenstvu a veriacim, ktorí prišli a zároveň ich pozval na skromné pohostenie.

zdroj: bohoslovec Viliam Fencik
26. august 2012

Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.