Pekné popoludnie!
utorok 28. mája 2024

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Náš prepodobný otec Pachómios Veľký (348)
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Teodor Posvätený (368), učeník svätého Pachómia Veľkého

sviatok má Náš prepodobný otec Nikita, chalcedónsky biskup
ZAJTRA sviatok má Svätá prepodobná mučenica Teodózia, panna

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Ľutina 2008

Ľutina. Malá dedinka neďaleko Sabinova. Málo kto by ju z nás poznal, keby sa tu rok čo rok už desaťročia nekonali slávnosti na počesť našej Bohorodičky.

Už v piatok podvečer sa naša milá mládež začala schádzať v Sabinove, kde sme všetci zažili perfektný športovo – zábavno – duchovno – spoločenský večer. Joj, naozaj to je pekne vás všetkých opäť vidieť!

Na druhý deň po svätej liturgii, guľáši plnom mäska i iných dobrôt a spoločnej fotografii sme sa všetci vybrali do onej, vyššie spomenutej, dediny. Putovalo nás azda osemdesiat ľudí.

Tam bolo celonočné bdenie, ktoré prebiehalo celú noc... Až do rána. Svätenie vody, vsenočné bdenie, t.j. večerňa + utreňa, kázne, beseda s vladykom Jánom, akafisty, molebne, liturigie. Áno, to všetko tvorilo náplň našich bohoslužieb. A potom sme sa všetci pobrali. Teda po archijerejskej svätej liturgii (vladyka Ján i vladyka Tichon) a po pomazaní olejom i po obchode okolo chrámu s čítaniami evanjelií a hromadnom lúčení sme sa pobrali. Pobrali domov.

A ak Boh dá a ak nebudeme leniví prídeme opäť. A musíme, samozrejme a seriózne poďakovať všetkým za všetko. Čiže aj za ten jeden deň v Sabinove a za púť i dobrú organizáciu Bratstvu, hlavne však o. Pasterovi a jeho matuške a tiež vladykom za krásne bdenie a starosť o nás všetkých. Dovidenia o rok!

zdroj: RRIP
1. september 2008Untitled Document