Pekné popoludnie!
sobota 19. októbra 2019

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Svätý a slávny apoštol Tomáš
ZAJTRA sviatok má Svätí mučeníci Sergej a Vakchus (290-303)

sviatok má Náš prepodobný otec Ján Rilský (1238). Svätý prorok Joel (800 do narodenia Christa). Svätý Ján Kronštadský
ZAJTRA sviatok má Svätý veľkomučeník Artemios (362)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Duchovné stretnutie v Ladomírovej (13. - 14. marca)

Nuž, nechcela som zvoliť tieto slová, ale iné nenachádzam, ako že tí, čo včera neboli v Ladomírovej, prišli o veľa.

Ono sa to vlastne slovami ani nedá opísať - tá atmosféra poznačená neutíchajúcou modlitbou, ktorá v Ladomirovskom chráme plynula z úst a zo sŕdc monachov v minulosti. Pocity boli zmiešané: smútok nad stratou monastiera....radosť zo spoločnej modlitby ....vďaka za priateľov ... modlitba za blížnych ... prosba za milosť... Každý mal možnosť utiahnuť sa do kútika svojej duše a prosiť, ďakovať, oslavovať, pýtať sa.... Alebo proste a jednoducho len byť s Bohom!

Čo všetko sa udialo? Akafist ku Christovým utrpeniam, beseda o Ladomirovskom monastieri a o archimandritovi Sávovi (Struve), nasledoval parastas a čarovná panychída nad hrobom archimandritu.

Úžasní páni Omaskovi nám poskytli nocľah v ich dome, kde beseda nakrátko ešte pokračovala a spoločný večer ukončili večerné modlitby. Po nich sa niektorí ešte vybrali späť do chrámu na Akafist k sv. Jovovi Počajevskému, ktorý pri svetle sviečok pred moščami svätého bol neopísateľný!

Dnes ráno sme spoločne poslúžili liturgiu s panychídou a potom sa presunuli do kultúrneho domu na obed, ktorí pripravili zas páni rodu Omaskových. Pri pôstnom jedle padli slová vďaky z oboch strán - od mládeže za možnosť prísť do tejto farnosti a za pohostinnosť tunajších veriacich a tiež od duchovného správcu o.Paľa Kačmára za zorganizovanie tejto akcie, ktorá bude isto posilnením pre cirkevnú obec.

Vďaka Bohu, že nám dáva v živote chvíle, kedy môžme pocítiť Jeho blízkosť a toto duchovné stretnutie bolo určite jednou z nich!

Slava Bohu za vsjo!

zdroj: text mládežnička Zuzana, foto Zdenko
16. marec 2009Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.