Dobré ráno!
štvrtok 30. mája 2024

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Svätý apoštol Andronik a Júnia
ZAJTRA sviatok má Svätý mučeník Teodot z Ankyry

sviatok má Náš prepodobný otec Izák, igumen Dalmatovho kláštora (383)
ZAJTRA sviatok má Svätý apoštol Hermas (zo 70-tich). Svätý mučeník Jermia

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Duchovné stretnutie v Ladomírovej (13. - 14. marca)

Nuž, nechcela som zvoliť tieto slová, ale iné nenachádzam, ako že tí, čo včera neboli v Ladomírovej, prišli o veľa.

Ono sa to vlastne slovami ani nedá opísať - tá atmosféra poznačená neutíchajúcou modlitbou, ktorá v Ladomirovskom chráme plynula z úst a zo sŕdc monachov v minulosti. Pocity boli zmiešané: smútok nad stratou monastiera....radosť zo spoločnej modlitby ....vďaka za priateľov ... modlitba za blížnych ... prosba za milosť... Každý mal možnosť utiahnuť sa do kútika svojej duše a prosiť, ďakovať, oslavovať, pýtať sa.... Alebo proste a jednoducho len byť s Bohom!

Čo všetko sa udialo? Akafist ku Christovým utrpeniam, beseda o Ladomirovskom monastieri a o archimandritovi Sávovi (Struve), nasledoval parastas a čarovná panychída nad hrobom archimandritu.

Úžasní páni Omaskovi nám poskytli nocľah v ich dome, kde beseda nakrátko ešte pokračovala a spoločný večer ukončili večerné modlitby. Po nich sa niektorí ešte vybrali späť do chrámu na Akafist k sv. Jovovi Počajevskému, ktorý pri svetle sviečok pred moščami svätého bol neopísateľný!

Dnes ráno sme spoločne poslúžili liturgiu s panychídou a potom sa presunuli do kultúrneho domu na obed, ktorí pripravili zas páni rodu Omaskových. Pri pôstnom jedle padli slová vďaky z oboch strán - od mládeže za možnosť prísť do tejto farnosti a za pohostinnosť tunajších veriacich a tiež od duchovného správcu o.Paľa Kačmára za zorganizovanie tejto akcie, ktorá bude isto posilnením pre cirkevnú obec.

Vďaka Bohu, že nám dáva v živote chvíle, kedy môžme pocítiť Jeho blízkosť a toto duchovné stretnutie bolo určite jednou z nich!

Slava Bohu za vsjo!

zdroj: text mládežnička Zuzana, foto Zdenko
16. marec 2009Untitled Document