Pekné popoludnie!
utorok 28. mája 2024

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Náš prepodobný otec Pachómios Veľký (348)
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Teodor Posvätený (368), učeník svätého Pachómia Veľkého

sviatok má Náš prepodobný otec Nikita, chalcedónsky biskup
ZAJTRA sviatok má Svätá prepodobná mučenica Teodózia, panna

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Stretnutie mládeže v Košiciach v nedeľu Antipaschy 2008

Aj tohto roku sa na Antipaschu – Tomášovu nedeľu (nasledujúcu po Pasche) konalo duchovné stretnutie mládeže v Košiciach. Všetko sa začalo piatok 2. mája, akafistom k svätému Jánovi Zlatoústemu pred ikonou s jeho moščami (ostatkami), v chráme Pokrova Presvätej Bohorodičky v metropole Východu. Nasledovalo občerstvenie, zoznámka a voľný program.

Sobotu sme začali Svätou Liturgiou o 7.h ráno. Po raňajkách začala beseda na tému „Christovo zmŕtvychvstanie a svätá tajina Eucharistie“, ktorú viedol správca farnosti v Košiciach otec prof. Belejkanič. Po prečítaní dvoch úryvkov z Evanjelií (od Lukáša – cesta do Emauzy a od Jána – o chlebe života) a následnej exegéze začala diskusia. Veľmi nás zaujalo, ako sa takmer všetci živo zapájali. Po duchovnej strave sme sa nasýtili aj telesne - obedom a presunuli sme sa do neďalekého lesíka, kde sme program pokračovali športovaním, opekaním, hrou na gitare a šantením. Najviac zábavy sme si užili pri volejbale a najmä futbale, kde nás svojou premakanou hrou prekvapili hlavne dievčatá z Inoviec a nakoniec aj zvíťazili nad domácimi Košičanmi. Večer o 19.h sme začali vsenočné bdenie, po ktorom nasledovalo „agapé“ – kolivo a vínko.

Celé stretnutie sme zakončili v Eucharistii, čo bolo v podstate aj jeho zmyslom. Slávnostnú Svätú Liturgiu slúžil Jeho Preosvietenosť Juraj, biskup michalovský. Po Svätej Liturgii sme sa vybrali na výborný obed, počas ktorého vladyka Juraj vyžreboval troch výhercov, internetového hlasovania, fotosúťaže „Pravoslávie vo fotografii“. Na záver sa chceme poďakovať najmä Bohu za požehnané chvíle a taktiež aj všetkým zúčastneným. Tešíme sa spolu už teraz na ďalší ročník stretnutia, ktorý bude v poradí už tretí. Daj Boh!

zdroj: BPM Košice
24.05.2008Untitled Document