Pekné dopoludnie!
štvrtok 13. augusta 2020

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Predprazd. Vynesenia životodarného Hospodinovho Kríža. Sv. a spravodlivý Eudokim kappadocký (304-305)
ZAJTRA sviatok má ZAČIATOK USPENSKÉHO PÔSTU
Vynesenie úctyhodných driev úctyhodného a životodarného Kríža Hospodinovho. Siedmi svätí makabejskí mučeníci, ich matka Solomona a starec Eleazar (166 do narodenia Christa)

sviatok má Náš prep. otec Maxim Vyznávač (662). V tento deň sa zakončuje sviatok Premenenia
ZAJTRA sviatok má Predprazdenstvo Zosnutia presvätej Bohorodičky. Svätý prorok Micheáš (8. stor. do narodenia Christa). Prenesenie úct. pozostatkov nášho prep. otca Teodósia, pečerského igumena (1091)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Stretnutie mládeže v Košiciach v nedeľu Antipaschy 2008

Aj tohto roku sa na Antipaschu – Tomášovu nedeľu (nasledujúcu po Pasche) konalo duchovné stretnutie mládeže v Košiciach. Všetko sa začalo piatok 2. mája, akafistom k svätému Jánovi Zlatoústemu pred ikonou s jeho moščami (ostatkami), v chráme Pokrova Presvätej Bohorodičky v metropole Východu. Nasledovalo občerstvenie, zoznámka a voľný program.

Sobotu sme začali Svätou Liturgiou o 7.h ráno. Po raňajkách začala beseda na tému „Christovo zmŕtvychvstanie a svätá tajina Eucharistie“, ktorú viedol správca farnosti v Košiciach otec prof. Belejkanič. Po prečítaní dvoch úryvkov z Evanjelií (od Lukáša – cesta do Emauzy a od Jána – o chlebe života) a následnej exegéze začala diskusia. Veľmi nás zaujalo, ako sa takmer všetci živo zapájali. Po duchovnej strave sme sa nasýtili aj telesne - obedom a presunuli sme sa do neďalekého lesíka, kde sme program pokračovali športovaním, opekaním, hrou na gitare a šantením. Najviac zábavy sme si užili pri volejbale a najmä futbale, kde nás svojou premakanou hrou prekvapili hlavne dievčatá z Inoviec a nakoniec aj zvíťazili nad domácimi Košičanmi. Večer o 19.h sme začali vsenočné bdenie, po ktorom nasledovalo „agapé“ – kolivo a vínko.

Celé stretnutie sme zakončili v Eucharistii, čo bolo v podstate aj jeho zmyslom. Slávnostnú Svätú Liturgiu slúžil Jeho Preosvietenosť Juraj, biskup michalovský. Po Svätej Liturgii sme sa vybrali na výborný obed, počas ktorého vladyka Juraj vyžreboval troch výhercov, internetového hlasovania, fotosúťaže „Pravoslávie vo fotografii“. Na záver sa chceme poďakovať najmä Bohu za požehnané chvíle a taktiež aj všetkým zúčastneným. Tešíme sa spolu už teraz na ďalší ročník stretnutia, ktorý bude v poradí už tretí. Daj Boh!

zdroj: BPM Košice
24.05.2008Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.