Pekné popoludnie!
štvrtok 6. augusta 2020

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Svätá veľkomučenica Kristína (300). Svätí mučeníci Boris a Gleb, pri svätom krste nazvaní Roman a Dávid (1015)
ZAJTRA sviatok má Zosnutie svätej Anny, matky presvätej Bohorodičky. Pamiatka V. Všeobecného snemu (553)

sviatok má Sväté Premenenie nášho Hospodina, Boha a Spasiteľa Isusa Christa
ZAJTRA sviatok má Svätý prepodobný mučeník Domécius (363)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Otázka

„Dobrý deň, posledný rok, hlavne pod dojmom svojich životných skúseností, chorôb.. atď som sa dostala bližšie k štúdiu pravoslávia, doviedlo ma tam štúdium kresťanskej mystiky a mám dojem že sú si celkom blízko, ak sa mýlim kľudne ma opravte. K duchovnému svetu ma to vždy lákalo, i keď pravidelne do kostola nechodím. Rada by som sa spýtala, či sa môžem niekedy a niekde zúčastniť pravoslávnych bohoslužieb v niektorom z Vašich chrámov. Síce všetky tri mám vzdialené, no ak by to bolo možné, by som aj docestovala. Skrátka kto má prístup na Vaše bohoslužby. Ďakujem pekne za odpoveď.“

Jana Ivanová

Odpoveď„Dobrý deň! Áno, pre Pravoslávnu cirkev a jej tradíciu je veľmi príznačné, že sa snaží duchovný život vysvetľovať a prežívať v prvom rade cestou duchovnej skúsenosti s dôrazom na mystickosť duchovného života. Spoločenstvo s živým Bohom, ktorého nestvorenú blahodať (energiu, silu) je možné reálne prijímať, prežívať a cítiť je jadrom pravoslávnej duchovnosti a bohoslužobného života. Pravoslávnych bohoslužieb sa môžte zúčastniť v ktoromkoľvek našom chráme. V každom z nich Vás s úctou a láskou príjmu. Ak máte na mysli nejaký konkrétny chrám, kontakt nájdete na týchto webových adresách:
http://www.orthodox.sk/schematizmus/ppe/schem_cirkobceppe.htm
http://www.mkpe.sk/?page_id=1206

S úctou a láskou v Christu

jerej Štefan Pružinský
7. október 2012Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.