Dobré ráno!
piatok 14. augusta 2020

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má ZAČIATOK USPENSKÉHO PÔSTU
Vynesenie úctyhodných driev úctyhodného a životodarného Kríža Hospodinovho. Siedmi svätí makabejskí mučeníci, ich matka Solomona a starec Eleazar (166 do narodenia Christa)

ZAJTRA sviatok má Prenesenie pozostatkov svätého prvomučeníka a archidiakona Štefana z Jeruzalema do Konštantinopolu (428)

sviatok má Predprazdenstvo Zosnutia presvätej Bohorodičky. Svätý prorok Micheáš (8. stor. do narodenia Christa). Prenesenie úct. pozostatkov nášho prep. otca Teodósia, pečerského igumena (1091)
ZAJTRA sviatok má Zosnutie našej presvätej Vládkyne, Bohorodičky Márie, vždy Panny.

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Otázka

„Pozdravujem vás. Chcel by som sa opýtať, čo hovorí pravoslávna cirkev na homosexualitu a ako vníma napr. aktivity ako bol sobotňajší \"Dúhový pride\"? Myslím si, že aj na takýto duchovný úpadok národa treba upozorňovať. Ďakujem.“

Jakub

Odpoveď„V pravoslávnej svätootcovskej literatúre sa homosexualita vníma jednoznačne ako hriešna vášeň, čiže vážna duchovná nemoc človeka. V tomto niet pochybností ani zaváhania. Homosexualite je potrebné predchádzať a ak už prepukla, je potrebné ju liečiť. Liekom je v tomto smere zdravý duchovný život a praktické uplatňovanie evanjeliových zásad v každodennom živote človeka. Ide najmä o cvičenie sa v zdržanlivosti, čistote rozumu a srdca, čiže myšlienok a túžob cez modlitbu, pôst, čítanie Svätého Písma a poctivú prácu ako fyzickú, tak aj duševnú. Čo sa týka spomínanej aktivity, je to alarm, ktorý nás núti uvedomiť si, že v našom národe sa už v značne znepokojujúcej miere šíria aj najťažšie stavy duchovného úpadku. Mali by sme sa zamyslieť v prvom rade každý sám nad sebou, pretože, ako povedal jeden svätý človek, keď môj brat hreší, je to aj preto, lebo ja som slabo svietil čistotou a svätosťou života.“

S láskou v Christu

jerej Štefan Pružinský, ml.
24. máj 2010Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.