Pekné dopoludnie!
štvrtok 13. augusta 2020

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Predprazd. Vynesenia životodarného Hospodinovho Kríža. Sv. a spravodlivý Eudokim kappadocký (304-305)
ZAJTRA sviatok má ZAČIATOK USPENSKÉHO PÔSTU
Vynesenie úctyhodných driev úctyhodného a životodarného Kríža Hospodinovho. Siedmi svätí makabejskí mučeníci, ich matka Solomona a starec Eleazar (166 do narodenia Christa)

sviatok má Náš prep. otec Maxim Vyznávač (662). V tento deň sa zakončuje sviatok Premenenia
ZAJTRA sviatok má Predprazdenstvo Zosnutia presvätej Bohorodičky. Svätý prorok Micheáš (8. stor. do narodenia Christa). Prenesenie úct. pozostatkov nášho prep. otca Teodósia, pečerského igumena (1091)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

"Stavba chrámov" v Spišskej Novej Vsi

Vo štvrtok 29. 10. sa uskutočnilo v Spišskej Novej Vsi jednodňové stretnutie mládežníkov – seminaristov s deťmi z cirkevnej obce. Zo seminára sa vybrala nie veľká skupina mládežníkov spolu s archimandritom Serafímom z Ukrajiny, ktorý sa aktívne zapájal do stavby chrámov a blahoslovil nám nie len cestu, ale aj celý deň.
Všetko sa začalo ráno o 8h raňajkami po ktorých nasledoval molebeň na vyprosenie pomoci od Svätého Ducha. Po modlitbe sme sa všetci rozbehli do parku, ktorý bol pred chrámom. Tam sme našli mnoho materiálu na stavbu chrámov. Keď sme už mali tašky plné lístia, konárikov či kvetov, vrátili sme sa celý vymrznutí na faru, kde sa začali naše stavebné práce. Ako hodiny ubiehali tak sa aj naše práce chýlili ku koncu. Aký bol výsledok nášho snaženia si môžete pozrieť na fotkách.
Na konci bolo vyhodnotenie a ocenenie zúčastnených. Nikto neobišiel s prázdnymi rukami. Okrem ikoniek sme sa tiež potešili aj torte, ktorá bol a úžasná a za ktorú srdečne ďakujeme. Naše poďakovanie patrí aj otcovi duchovnému, veriaci a mládežníkom za to, že sa postarali o taký úžasný deň.
Spasi Hospodi!

zdroj: účastníci stretnutia
5. november 2008Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.