Dobré ráno!
piatok 18. októbra 2019

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Svätá mučenica Charitína (304)
ZAJTRA sviatok má Svätý a slávny apoštol Tomáš

sviatok má Svätý apoštol a evanjelista Lukáš
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Ján Rilský (1238). Svätý prorok Joel (800 do narodenia Christa). Svätý Ján Kronštadský

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Bdenie v česť Optinských starcov v Spišskej Novej Vsi

Program vsenočného bdenie si môže pozrieť TU.
23. októbra sa začala mládež a veriaci schádzať v chráme svätého Klimenta Ochridského v Spišskej Novej Vsi. Od 17h tam totiž začal akafist chrámovému svätému a po ňom nasledoval krst.
Krst vysokoškolskej študentky Naďky, ktorú mnohí dobre poznajú. O to väčšiu radosť sme mali, keď sme ju videli trikrát sa ponárať cez krst obmytia starého človeka a následného prijatia darov Svätého Ducha. Sláva Bohu!
Po výbornom pohostení nasledovalo bdenie (okrem miestneho duchovného slúžil aj o. Marián Derco), ktoré sme zakončili asi po druhej hodine rannej svätou Eucharistiou, ktorú prijalo takmer celé spoločenstvo svätých... S chuťou výborného koliva sme sa pobrali spať.
Ráno o 9h sme mali ranné modlitby a vybrali sme sa na menšiu túru do Závadky, kde nás už čakali veľmi milí veriaci s výborným pohostením. Následne sme šli na tzv. skalky, kde sme sa hrou, v ktorej sme mali hľadať papieriky a následne z týchto indícií poskladať podobenstvá, výborne zabavili, poučili a ešte k tomu dostali nádherné, naozaj nádherné, záložky od mládežníčky Lenky. Spasi Hospodi Lenka!
Nech Hospodin spasí a ochraňuje aj celé miestne spoločenstvo veriacich v Spišskej Novej Vsi a Závadke, mládežníkov a otca Štefana s rodinou za prípravu tohto krásneho stretnutia!

zdroj: RRIP, foto Miťko Pružinský
22. august 2009

Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.