Dobré ráno!
piatok 14. augusta 2020

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má ZAČIATOK USPENSKÉHO PÔSTU
Vynesenie úctyhodných driev úctyhodného a životodarného Kríža Hospodinovho. Siedmi svätí makabejskí mučeníci, ich matka Solomona a starec Eleazar (166 do narodenia Christa)

ZAJTRA sviatok má Prenesenie pozostatkov svätého prvomučeníka a archidiakona Štefana z Jeruzalema do Konštantinopolu (428)

sviatok má Predprazdenstvo Zosnutia presvätej Bohorodičky. Svätý prorok Micheáš (8. stor. do narodenia Christa). Prenesenie úct. pozostatkov nášho prep. otca Teodósia, pečerského igumena (1091)
ZAJTRA sviatok má Zosnutie našej presvätej Vládkyne, Bohorodičky Márie, vždy Panny.

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

„Svjatyj apostole i jevanheliste Joane Bohoslove moli Boha o nas!“

Táto prosba zaznieva deň čo deň v našom seminárnom chráme po večerných modlitbách. Tak prosíme o pomoc ochrancu študentov a nášho seminára, ktorému je zasvätený náš chrám. Istotne každý z nás cíti pomoc sv. apoštola a evanjelistu Jána Bohoslova pri štúdiu, v osobnom živote, či pri práci v našom Bratstve.

Preto sa my študenti snažíme priniesť poďakovanie svojmu nebeskému ochrancovi aj vsenočným bdením na jeho sviatok. Tomu však predchádzajú mnohé prípravy. Treba poupratovať chrám, pripraviť veci na bohoslužby, ozdobiť ikony kvetmi, urobiť kolivo, napiecť prosfory a koláče na pohostenie, víno na lítiu, a pripraviť si postup bohoslužby.

Na tom všetkom sa podieľa každý z nášho seminára, od rektora, vedenia, duchovných, kuchárok až po študentov. Všetci sa snažíme svojou troškou námahy pomôcť.

Tohto roku 9. október - sviatok sv. apoštola a evanjelistu Jána Bohoslova pripadol na sobotu. Preto piatok o 21.00 začali bohoslužby vsenočného bdenia. Všetko sa nieslo v pokojnom modlitebnom duchu a sviatočné chvíle umocnila aj prítomnosť našich bratov a sestier, študentov teológie z Olomouca. Po liturgii, v skorých ranných hodinách, boli všetci pozvaní na malé pohostenie do seminárnej jedálne.

„Svjatyj apostole i jevanheliste Joane Bohoslove moli Boha o nas!“

zdroj: Alexander, foto: Markella
14. október 2010

Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.