Pekné popoludnie!
pondelok 20. januára 2020

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Zbor sv. Jana Krstiteľa a Predchodcu Isusa Christa
ZAJTRA sviatok má Prep. Georgij Chozevita; prep. Emilián vyznávač; prep. Dominika

sviatok má Náš prepodobný a bohonositeľský otec Eutymios Veľký
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Maxim Vyznávač

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Púť do Mikulčíc

Hospodin Boh v rôznom čase a na rôznych miestach si vyberá svojich služobníkov. Tak učinil aj pred takmer 1150 rokmi, keď na našu zem poslal svätých vierozvestcov Cyrila a Metoda. Ich dielom, modlitbami i potom posvätil našu zem. Jedným z takýchto miest, ktoré bolo s najväčšou pravdepodobnosťou strediskom a učilišťom, kde svätí bratia vyučovali kňazov z nášho národa sú Mikulčice, teda Mikulčické hradisko neďaleko tejto dediny.

Každoročne okolo 24. mája (deň pamiatky svätých Cyrila a Metoda) sa koná na tomto mieste slávnostná svätá liturgia za účasti našich i zahraničných biskupov. Práve Pravoslávna cirkev, ako jediná a priama pokračovateľka cyrilo-metodskej tradície, slúži na tomto mieste bohoslužbu a tak sa spája so svätými vierozvestcami v modlitbe za celý slovanský národ, za pokoj vo svete a upevnenie pravoslávnej Christovej viery.

Aj tohto roku sa tejto slávnosti zúčastnili mládežníci z Bratstva pravoslávnej mládeže na Slovensku – SYNDESMOS. Prinášame vám aspoň pomocou fotografií, nezabudnuteľnú atmosféru zo slúženia na tomto svätom mieste. Aj keď v tomto prípade zaručene platí radšej raz vidieť ako stokrát počuť.

zdroj: bohoslovec Alexander
4. júl 2011

Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.