Pekné popoludnie!
sobota 24. augusta 2019

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Svätý mučeník Euplos (304)
ZAJTRA sviatok má Svätí mučeníci Fótios a Anikét (305-306)

sviatok má Svätý hieromučeník Eutychés, učeník Jána Bohoslova
ZAJTRA sviatok má Vrátenie pozostatkov svätého apoštola Bartolomeja. Svätý apoštol Títus zo 70-tich

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Púť do Mikulčíc

Hospodin Boh v rôznom čase a na rôznych miestach si vyberá svojich služobníkov. Tak učinil aj pred takmer 1150 rokmi, keď na našu zem poslal svätých vierozvestcov Cyrila a Metoda. Ich dielom, modlitbami i potom posvätil našu zem. Jedným z takýchto miest, ktoré bolo s najväčšou pravdepodobnosťou strediskom a učilišťom, kde svätí bratia vyučovali kňazov z nášho národa sú Mikulčice, teda Mikulčické hradisko neďaleko tejto dediny.

Každoročne okolo 24. mája (deň pamiatky svätých Cyrila a Metoda) sa koná na tomto mieste slávnostná svätá liturgia za účasti našich i zahraničných biskupov. Práve Pravoslávna cirkev, ako jediná a priama pokračovateľka cyrilo-metodskej tradície, slúži na tomto mieste bohoslužbu a tak sa spája so svätými vierozvestcami v modlitbe za celý slovanský národ, za pokoj vo svete a upevnenie pravoslávnej Christovej viery.

Aj tohto roku sa tejto slávnosti zúčastnili mládežníci z Bratstva pravoslávnej mládeže na Slovensku – SYNDESMOS. Prinášame vám aspoň pomocou fotografií, nezabudnuteľnú atmosféru zo slúženia na tomto svätom mieste. Aj keď v tomto prípade zaručene platí radšej raz vidieť ako stokrát počuť.

zdroj: bohoslovec Alexander
4. júl 2011

Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.