Pekné popoludnie!
štvrtok 6. augusta 2020

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Svätá veľkomučenica Kristína (300). Svätí mučeníci Boris a Gleb, pri svätom krste nazvaní Roman a Dávid (1015)
ZAJTRA sviatok má Zosnutie svätej Anny, matky presvätej Bohorodičky. Pamiatka V. Všeobecného snemu (553)

sviatok má Sväté Premenenie nášho Hospodina, Boha a Spasiteľa Isusa Christa
ZAJTRA sviatok má Svätý prepodobný mučeník Domécius (363)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Pravoslávny cirkevný ples 2012 v Humennom

Pre pozretie fotografií pokračujte na fotkách Števa Mikulu a archívu PCO Humenné.Členovia Bratstva pravoslávnej mládeže – skupina Humenné v spolupráci s Pravoslávnou cirkevnou obcou v Humennom po roku opäť zorganizovali „Pravoslávny cirkevný ples 2012“, ktorý sa konal v piatok 3. februára 2012, kedy je pravoslávnou Cirkvou podľa gregoriánskeho kalendára vyhlásená tzv. Voľnica t.j. týždeň bez pôstu. Ples sa konal v spoločenskej miestnosti Strednej priemyselnej školy Chemickej a Potravinárskej v Humennom a zabávalo sa pri dobrej hudbe a pohostení 140 plesajúcich účastníkov. Humenských pravoslávnych mládežníkov prišli osobne podporiť a zabaviť sa aj prezident Bratstva pravoslávnej mládeže na Slovensku brat Alexander Haluška a viceprezidentka Bratstva sestra Jozefína Polakovičová. Priateľská atmosféra a dobrá zábava trvalá až do skorých ranných hodín.
Všetkých prítomných na plese ako prvá privítala vedúca Bratstva pravoslávnej mládeže v Humennom Lenka Macková. Poďakovala sa všetkým od organizátorov, sponzorov až po samotných účastníkov, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomu, že sa v tento deň mohlo uskutočniť toto milé podujatie. Zaželala všetkým prítomným príjemnú zábavu a v závere svojho príhovoru požiadala o slovo aj spoluorganizátora plesu dekana a správcu Pravoslávnej cirkevnej obce v Humennom o. Petra Humeníka. Ten sa krátko poďakoval hlavne mládeži za ich snahu aj úsilie pri organizovaní nielen tohto plesu, ale aj pri zapájaní sa do všetkých aktivít Pravoslávnej cirkevnej obce v Humennom a pravoslávnej Cirkvi. Zaželal všetkým, aby sa na plese cítili príjemne a dobre sa zabavili. Úvod plesu patril tanečnej skupine Kalina, ktorá zabávala prítomných tancom aj spevom počas prestávok medzi jednotlivými tanečnými kolami.
Lístky na ples, ktoré si účastníci plesu zakúpili boli zároveň zlosovacími lístkami do tomboly, do ktorej vecnými darmi prispeli dobrovoľní sponzori. Práve ich zásluhou na plesajúcich hostí čakalo 38 tombolových cien.
Touto cestou sa chceme úprimne poďakovať všetkým tým, ktorí prijali pozvanie a zúčastnili sa plesu. Poďakovanie patrí aj tým, ktorí sa postarali o jedlo, občerstvenie, o kultúrny program zvlášť tanečnej skupine Kaline a DJ Gabrielovi, ako aj všetkým usporiadateľom plesu.
Vyjadrená spokojnosť plesajúcich hostí humenských mládežníkov ako aj veriacich našej Pravoslávnej cirkevnej obce v Humennom utvrdzuje v tom, že v tejto započatej tradícií treba pokračovať. Členovia Bratstva pravoslávnej mládeže v Humennom sa už teraz tešia na ďalší ročník plesu.

zdroj: admin pcohumenne.orthodox.sk
13. február 2012

Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.