Pekné popoludnie!
utorok 28. mája 2024

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Náš prepodobný otec Pachómios Veľký (348)
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Teodor Posvätený (368), učeník svätého Pachómia Veľkého

sviatok má Náš prepodobný otec Nikita, chalcedónsky biskup
ZAJTRA sviatok má Svätá prepodobná mučenica Teodózia, panna

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Tábor mládežníkov v Grécku

Mnoho by sa dalo napísať o uplynulých niekoľko dní strávených v „Nebeskom meste“ v Makri ako znel názov miesta kde sme boli ubytovaní...
Navštívili sme mnohé monastiere, staré a významné, chrám vo Ferés z roku 1152, mestá Alexandropouli a Xanthi a tiež prístav Uranopouli z ktorého sme išli na okružnú plavbu okolo Svätej Hory Athos .
Naši mládežníci mali možnosť spievať niektoré časti liturgie v nedeľu v nádhernom katedrálnom Chráme v meste Alexandropouli.
Navštívili sme tiež viaceré múzea, videli sme historické, cirkevné pamiatky veľkej hodnoty. „Zúčastnili“ sme sa nočného života Grékov. Samotní Gréci pre nás usporiadali grécky večer, kde nás učili ich tradičné tance.
Tiež sme boli pri delte rieky Evros a v národnom parku supov a iných vtákov, čo bol pre nás veľký zážitok pozorovať ich ďalekohľadmi pri kŕmení.
Samozrejme, každý deň sme boli aj pri mori, ktoré bolo hneď pri našich chatkách... (hry_pri_mori.sk :-), hrávali sme futbal, volejbal.
Tiež pri našich chatkách bol aj ženský monastier, kde bolo asi 50 mníšok, kde sme každý deň mohli chodiť na utrene, večerne...
Cestou domov sa nám podarilo navštíviť aj obrovskú katedrálu svätého Sávu v Belehrade.
Naozaj, veľa by sa dalo napísať, ale človeku sa potom nechce z monitora všetko to čítať.
Ďakovať chceme, úprimne a silne, Hospodinu Bohu a Bohorodičke a tiež organizátorom a našim duchovným, matuškám, zdravotníkom, šoférom, domácim, že nás všade s nekonečnou láskou vítali a hostili. Proste všetkým! Všetkým mládežníkom za vytvorenie silnej duchovnej, rodinnej atmosféry, no pri tom plnej zábavy a energie! Dovidenia o rok! Dúfame...

zdroj: text Miro, foto o. Juraj, matuška Katka, Jožka, Šťavo
7. september 2009

Untitled Document