Dobré ráno!
nedeľa 26. mája 2024
Konečne je už nedeľa!!

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Svätá mučenica Glykéria (177)
ZAJTRA sviatok má Svätý mučeník Izidor (251)

sviatok má Svätý apoštol Karpos, jeden zo sedemdesiatich
ZAJTRA sviatok má Svätý hieromučeník Terapont. Prepodobny Ján Ruský (1730)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Deň detí v Michalovciach

Uplynulá sobota 4.júna 2011 bola krásnym Hospodinom požehnaným dňom, v ktorý sa konal DEŇ DETÍ. Nultý ročník Dňa detí pripravila pre deti a mládež z okolitých farností Pravoslávna cirkevná obec Michalovce s požehnaním Michalovsko-košickej pravoslávnej eparchie v priestoroch SOŠ sv. Cyrila a Metoda v Michalovciach.   

      Nultý ročník Dňa detí sa niesol v znamení dobrej nálady a krásneho počasia. Zúčastnilo sa ho mnoho detičiek s rodičmi a starými rodičmi, mládeže ale aj duchovenstva. Dokonca sme mali tú možnosť privítať aj mládež a veriacich z Košíc, ktorý sa s veľkou radosťou pripojili k nám, aby sme si spoločne užili a oslávili tento sviatok našich ratolestí.    

     Krásne podujatie plné zábavy, športu, radosti a smiechu sa začalo približne o 10:30 úvodnou modlitbou "Otče náš", v ktorej sme prosili Hospodina o pekné počasie a rovnako tak, aby sa deň zaobišiel bez zranení. Nasledovali pokyny organizátorov a krásny deň sa mohol začať.        

 Naši najmenší drobci mali možnosť ukázať nám svoju fantáziu pri kresbe farebnými kriedami na asfalt. Pre tie staršie deti, mládež a dospelých bolo pripravených sedem stanovíšť s rôznymi súťažami. Súťažiť bolo možné v disciplínach ako skákanie vo vreci, pretekanie sa s fúrikmi, ktoré preverilo naše zdatnosti, chôdzu s pingpongovou loptičkou na lyžici, našu trpezlivosť preverovalo triafanie sa cukríka na šnúrke do hrdla fľaše, člnkový beh pomedzi prekážkami s rôznou obtiažnosťou, zhadzovanie pyramídy poskladanej z plechoviek za pomoci tenisových loptičiek a nakoniec aby sme nezabudli aj na tú duchovnú bolo pripravené stanovište na ktorom bolo za úlohu rozpoznávať niektoré liturgické predmety. Každý si v týchto súťažiach prišiel na svoje.       

  Ale aby sme nezabudli na to, že treba dať aj našim ratolestiam dobre napapkať, bol pre ne pripravený guláš, ktorý nám navarili pani kuchárky z SOŠ. Hádam nebudeme klamať, ak povieme, že sa im vynikajúco podaril a každý z nás si oblízal všetkých desať prštekov.         

Po celý deň mali všetci možnosť využiť služby majsteriek a ich žiačok, ktoré každého ochotne pomaľovali obrázkami s farbami na telo a robili rôzne zaujímavé účesy. Každý bude súhlasiť, že z mnohých dievčat sa stali skutočné princezné. Nechýbala ani tvorivá dielňa, kde bola ukázaná výroba ozdôb z medených drôtikov, ale aj výroba košíkov a ozdôb z papiera.       

  Deti mohli vidieť aj historické vozidlá a na jednom z nich bolo možné sa aj previezť. Vyložené boli aj makety z ruskej fronty znázocňujáce boje počas 2. sv. vojny a každý z nás sa mohol trocha preniesť do minulosti. Na záver denného programu nasledovali ďalšie skupinové súťaže a veľký futbalový turnaj.     

    Nultý ročník Dňa detí sa veľmi vydaril, čo dosvedčuje mnoho kladných ohlasov. Za tento krásny deň našich ratolestí, ktorý bol pre ne pripravné ďakujeme hlavne rodinám Bajusovej, Jelinských, Pokoželcových a Barkasiových. V neposlednom rade poďakovanie za spoluprácu a poskytnutie priestorov školy, zariadenia a personálu patrí pánovi riaditeľovi Štefaniskovi. Poďakovanie tiež patrí každému, kto sa aj malou troškou pričinil k organizácii a priebehu dňa a tiež všetkým zúčastneným.      

   Najväčšia vďaka však patri Hospodinovi, ktorý po celý čas udržal krásne slnečné počasie, že sa tento deň obišiel bez zranení a držal nad každým z nás svoju ochrannú ruku.      

   Veríme, že takýto krásny deň si budeme s Božou pomocou môcť zopakovať každý rok. Nech milostivý Hospodin požehná tento deň aj po ostatné roky, aby sme ho mohli s radosťou pripravovať pre naše ratolesti, lebo mládež je naša budúcnosť.

Spasi Hospodi.

zdroj: Wilík a Wikinka
15. jún 2011

Untitled Document