Dobrý veľmi neskorý večer!
streda 4. októbra 2023

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Sv. ap. Kodrat (130). V tento deň sa zakončuje sviatok Hospodinovho Kríža
ZAJTRA sviatok má Svätý jeromučeník Fókas, sinopský biskup (117). Prorok Jonáš (7. stor. do narodenia Christa)

sviatok má Svätý jeromučeník Jerotej, aténsky biskup
ZAJTRA sviatok má Svätá mučenica Charitína (304)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Duchovné stretnutie a Deň detí v Choňkovciach

Počas víkendu 29. – 31. mája sa konalo v Choňkovciach (okr. Sobrance) duchovné stretnutie pre mládež, ktoré organizoval sobranecký arcidekanát. Začalo sa príchodom mládežníkov v piatok večer, večerňou v miestnom chráme.
Pre mládež bolo pripravené ubytovanie vo farskej budove, ktorá je momentálne nepoužívaná. Po večerni bola samozrejme večera a po nej už nasledovalo spoločné zoznamovanie sa. Na večer bol pre mládež pripravený duchovný kvíz. Súťažilo päť trojčlenných družstiev, ktoré sa s kvízovými otázkami statočne popasovali. Po tomto kvíze, ktorý bol výborným spestrením piatkového večera nasledovali večerné modlitby a večierka.
O 9:30 ráno bol v chráme moleben, ktorý zahájil Deň detí na ktorý prišlo mnoho detí z okolitých dedín a miest. Pre deti boli pripravené viaceré športové i nešportové súťaže, za ktoré deti získavali žetóny, ktoré potom používali ako platidlo za rôzne nádherné veci v pre nich pripravenom obchodíku. Počas toho všetkého deti absolvovali po skupinách aj krátke duchovné besedy v chráme, ktoré striedavo viedli prítomní duchoví otcovia. Atmosféru veľmi pekne dotváralo varenie guľášu v kotlíku, na ktorý sa deti veľmi veľmi tešili.
V neskorých poobedňajších hodinách bolo vyhodnotenie tohto krásneho dňa a poďakovanie všetkým zúčastneným za ich námahu. Večer sa slúžila v chráme večerňa, po ktorej nasledovala úžasná grilovačka sprevádzaná spevom ľudových piesní v doprovode akordeónu a gitary. Tento nádherný deň bol ukončený večernými modlitbami, po ktorých skoro každý s úsmevom na tvári odpadol na svoje lôžko.
V nedeľu ráno tu bola slúžená sv. liturgia a po nej bol spoločný obed, ktorý oficiálne dával bodku za týmto krásnym víkendom. Po obede si ešte väčšina mládežníkov dopriala malú siestu, po ktorej sa už pomaly začali rozchádzať do svojich domovov.
Chceme poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili o tento nádherný víkend a pevne veríme, že sa takto stretneme aj o rok. Osobitná vďaka patrí aj ľuďom, ktorí finančne podporili túto v skutku podarenú akciu: pánovi Jurajovi Lancošovi z Humenného, Ing. Michalovi Micenkovi z Bratislavy, Mgr. Viktorovi Dutkovi z Brezovej pod Bradlom, pánovi Slávovi Cinkaničovi z Ruského Hrabovca a v neposlednom rade ÚMKPE. Ďakujeme.

zdroj: jerej Peter Bzík
23. jún 2009

Untitled Document Chyba databazy. Skúste prosím akciu opakovať neskôr.