Pekné dopoludnie!
štvrtok 13. augusta 2020

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Predprazd. Vynesenia životodarného Hospodinovho Kríža. Sv. a spravodlivý Eudokim kappadocký (304-305)
ZAJTRA sviatok má ZAČIATOK USPENSKÉHO PÔSTU
Vynesenie úctyhodných driev úctyhodného a životodarného Kríža Hospodinovho. Siedmi svätí makabejskí mučeníci, ich matka Solomona a starec Eleazar (166 do narodenia Christa)

sviatok má Náš prep. otec Maxim Vyznávač (662). V tento deň sa zakončuje sviatok Premenenia
ZAJTRA sviatok má Predprazdenstvo Zosnutia presvätej Bohorodičky. Svätý prorok Micheáš (8. stor. do narodenia Christa). Prenesenie úct. pozostatkov nášho prep. otca Teodósia, pečerského igumena (1091)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Betlehemci v Snine

Roždestvo Hospoda nášho Isusa Christa pravoslávna obec v Snine slávi obzvlášť radostne a slávnostne.
Takto ako sa už v Snine stalo zvykom, radostnú zvesť o narodení Isusa Christa do pravoslávnych domácností prinášajú betlehemci. Ani tento rok tomu nebolo inak. 7.1.2013 sa betlehemci zúčastnili sv. liturgie, po ktorej sa následne vydali koledovať. „Roždestvo Tvoje Christe Bože naš … “ sa rozľahlo po Brehoch (časť Sniny). Domáci netrpezlivo očakávali koledníkov, ktorí im zahrajú betlehémsku hru. Mladým a aj skôr narodeným sa pri koledách a vinšoch rozžiarili tváre a zohriali srdcia. Mnohí z nich si zaspomínali na to, ako sa kedysi koledovalo v ich rodných dedinách, z ktorých boli vysťahovaní kvôli vybudovaniu vodnej nádrže Starina.
Veľká vďaka patrí týmto betlehemcom za to, že sa už mesiac vopred pripravovali a nacvičovali koledovanie, a tak sa snažia udržiavať nádherné tradície, ktoré nám zanechali naši predkovia. Uznanie im patrí aj za to, že na samotný sviatok neostali v pohodlí domova, ale radostnú novinu hlásali veriacim až do neskorých večerných hodín. Poďakovanie patrí aj prot. Mgr. Igorovi Kerekeničovi, správcovi PCO Snina, ktorý ich spolu s kurátormi počas koledovania sprevádzal.

Ako sme prežívali Roždestvo Hospoda nášho Isusa Christa Vám určite viac povedia fotografie.

zdroj: Mgr. Adriána Sidorová
25. január 2013

Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.