Dobré ráno!
pondelok 5. júna 2023

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Náš prep. otec a vyznávač Michal, synadský biskup. Prep. Eufrosínia Polocká
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Simeon z Obdivuhodného vrchu (596). Prepodobný Nikita Stĺpnik (1186), perejaslavský divotvorca

sviatok má Svätý jeromučeník Dorotej, týrsky biskup
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Vissarión Divotvorca. Prepodobný Ilarión Nový

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Oslavy Svetového dňa pravoslávnej mládeže
16. február 2008, Slovinky

Naše Bratstvo pravoslávnej mládeže na Slovensku – SYNDESMOS
dnes oslávilo svoje 18. narodeniny.


Začali sme ako inak Svätou Liturgiou, ktorú viedol náš milovaný vladyka Tichon spolu s duchovnými prešovskej eparchie. Osláv sa zúčastnil aj Preosvietený vladyka Juraj s duchovenstvom michalovskej eparchie. Vonku vládla snehová metelica, no v chráme za krásneho spevu „Hospodi pomiluj“ zohrialo každé srdce. Vladyka Tichon sa k nám prihovoril milým slovom, ktorým dodal síl do ďalších rokov nášho pôsobenia s tým, aby sme načúvali skúsenostiam starších a nepotkýnali sa na tých istých „kameňoch“.

Presunuli sme sa do sály Obecného úradu v Slovinkách, kde na nás úž čakalo pohostenie, ktoré pripravili miestni veriaci pod dohľadom otca duchovného Petra a jeho matušky Andrei. Potom sa už začal nami dlho očakávaný program, ktorý započali mládežníci zo Spišskej Novej Vsi a pokračovali mládežníci z Humenného, Medzilaboriec, Košíc a Bardejova. Všetky vystúpenia boli naozaj krásne a boli odmenené silným potleskom. Nakoniec vedenie Bratstva odmenili najaktívnejších mládežníkov Bratstva pamätnou medailou a celé stretnutie sa ukončilo slovami otca Vladimíra Spišáka, aby sme sa aj naďalej takto stretávali a šírili medzi sebou LÁSKU. No a potom .... nasledoval guľáš .... mňam!!!

ĎAKUJEME TI BOŽE ZA VŠETKO

zdroj: RRIP
16.februára 2008

Untitled Document Chyba databazy. Skúste prosím akciu opakovať neskôr.