Dobrý večer!
nedeľa 29. januára 2023
Konečne je už nedeľa!!

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Uctenie okov ap. Petra; sprav. Maksim, jerej Totemský (1650)
ZAJTRA sviatok má Prep. Antonij Veľký; sv. císar Theodosij Veliký

sviatok má Prenesenie pozostatkov svätého hieromučeníka Ignáca Bohonositeľa
ZAJTRA sviatok má Svätý hieromučeník Hippolyt. Traja sv. svätitelia, veľkí veľkňazi Vasiľ Veľký, Gregor Teológ a Ján Zlatoústy

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Otázka

"Sláva Isusu Christu. Volám sa Edita a mám 10 rokov a som pravoslávna kresťanka. Chcela by som sa spýtať ako to bude s ľuďmi psychicky chorými ktorý nemajú seba ako ovládať. Pôjdu do neba alebo do pekla? "

Odpoveď

Milá Edita!

"Sláva na viki Bohu! Boh nikdy nesúdi človeka za to, za čo človek nemôže, čo človek nemohol ovplyvniť, čomu sa nedalo vyhnúť, čo nebolo v jeho silách. Na druhej strane Boh je nepokryteckým sudcom, to znamená, že Jeho súd je objektívny, Boha sa nedá oklamať, pretože dokonale pozná naše vnútro a vidí všetky aj tie najmenšie a najnepatrnejšie myšlienky, želania a pohnútky srdca každého človeka. Boží súd nikomu neublíži, no všetko odhalí. Boh nie je nikdy príčinou trestu, človek sa sám trestá a odsudzuje, človek si sám po celý život slobodne vyberá život s Bohom alebo bez Neho, no zároveň Boh nedopustí, aby v Božom kráľovstve boli podvodníci a tí, čo nemiluju úprimne Boha a ľudí, aby sa s posmrtného života nestalo také isté miesto zločinov a hriechu, aké je tu na zemi. Boh spravodlivo, objektívne a s láskou posúdi, za čo je človek zodpovedný a za čo nie a súdiť bude tie skutky, ktoré človek vykonal vedome a z vlastnej vôle. Miera zodpovednosti je u každého iná a tak je tomu aj u psychicky chorých, preto my sa nemôžeme vyjadriť čiernobielo, či budú v nebi alebo v pekle. Bude to rôzne a rozhodne o tom jedine Boh, pretože súd patrí jedine Jemu.

S úctou a láskou v Christu

jerej Štefan P.
13. august 2012Untitled Document Chyba databazy. Skúste prosím akciu opakovať neskôr.