Dobré ráno!
piatok 14. augusta 2020

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má ZAČIATOK USPENSKÉHO PÔSTU
Vynesenie úctyhodných driev úctyhodného a životodarného Kríža Hospodinovho. Siedmi svätí makabejskí mučeníci, ich matka Solomona a starec Eleazar (166 do narodenia Christa)

ZAJTRA sviatok má Prenesenie pozostatkov svätého prvomučeníka a archidiakona Štefana z Jeruzalema do Konštantinopolu (428)

sviatok má Predprazdenstvo Zosnutia presvätej Bohorodičky. Svätý prorok Micheáš (8. stor. do narodenia Christa). Prenesenie úct. pozostatkov nášho prep. otca Teodósia, pečerského igumena (1091)
ZAJTRA sviatok má Zosnutie našej presvätej Vládkyne, Bohorodičky Márie, vždy Panny.

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Otázka

„Aký má vzťah Pravoslávna Cirkev k brušným tancom?“

Jana

Odpoveď

Milá Jana

“Brušné tance sú niečo, čo v mnohých tanečníkoch aj divákoch vzbudzuje hriešne vášne. Preto mnohí svätí otcovia Pravoslávnej Cirkvi veľmi varujú pred podobným konaním, ktoré privádza ľudí (najmä chlapcov) k duchovnej smrti a tragédiám. Živým príkladom je kráľ Herodes, ktorý pod vplyvom pozerania na podobný tanec dal nerozumnú prísahu, ktorej výsledkom bolo sťatie hlavy svätého Jána Krstiteľa. Je veľmi dobré, keď ženy nemyslia len na seba, že sa chcú páčiť, ale dokážu myslieť aj na to, aby duchovne a telesne neubližovali ľuďom okolo seba. Chcieť sa páčiť je pre ženu prirodzené, avšak sympatie treba vzbudzovať dobrým spôsobom a bez zvádzania na hriech. Ak žena priťahuje dobrým spôsobom a čistou láskou, obklopia ju dobrí a čistí ľudia a to bude pre ňu veľkým požehnaním a predpokladom pre spokojnosť a šťastie po celý život. Ak však dievča priťahuje nečisto a hriešne, obklopia ju nečistí a zlí ľudia, ktorí jej život iba pokazia.“

S želaním toho najlepšieho a s láskou v Christu

jerej Štefan Pružinský, ml.
28. október 2010Untitled Document Komentáře - chybové hlášeníNepodarilo sa pripojit k databázovému serveru.